Dni Ekonomii Społecznej w Jarocinie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.

W tym roku, po raz drugi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim organizuje wraz z  Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu Dni Ekonomii Społecznej. Tym razem będzie to cykl 7 konferencji i imprez towarzyszących, które odbywać się będą na przełomie września i października w 7 miastach regionu: Kępnie, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Kaliszu, Koźminie i Ostrzeszowie.

Konferencja

W Jarocinie odbędzie się drugie, po Kępnie wydarzenie cyklu Dni Ekonomii Społecznej, które organizowane jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie. Będzie to konferencja poświęcona możliwościom dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie w latach 2014-2020. Konferencja odbędzie się 24 września br. w godzinach 10:00-13:00 w Sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej przy ul. Kościuszki 4 w Jarocinie.

Wezmą w niej udział reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego i instytucji rynku pracy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu. Zaproszeni eksperci przedstawią m.in. plany rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce i nowe źródła finansowania przedsięwzięć w tym obszarze.

Partnerstwo na rzecz ekonomii społecznej

Ważnym punktem będzie uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej. Do partnerstwa na terenie Powiatu Jarocińskiego przystąpią: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych OPUS, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarocinie, Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Miś”, Spółdzielnia Socjalna Pasja, Jarocińska Spółdzielnia Socjalna, Zakład Aktywności Zawodowej Promyk, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jarocinie oraz Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi.

Zakończenie lata z Pasją

Po południu, od godziny 15 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Jarocina na Drzwi Otwarte w Spółdzielni Socjalnej PASJA (ul. Wrocławska 78), które odbywać się będą pod hasłem Zakończenie lata z Pasją. Wśród licznych atrakcji malowanie twarzy, warsztaty lepienia pierogów, degustacja miodów, przekąski bezglutenowe, herbaciane bomby witaminowe oraz mnóstwo smakołyków dla małych i dużych. Na zakończenie imprezy o godz. 17:30 występ Tomasza Jankowskiego (Za Zu Zi).

Dodatkowych informacji udzielają:

Edyta Antkowiak:  tel. 61 898 30 68, e-mail: edyta@jadwiga.org

Weronika Janaszek: tel. 502 93 84 51, e-mail: weronika@jadwiga.org

^ W góręLinki:

Skip to content