Konkurs plastyczny

Szanowni Państwo zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na pracę promującą rodzicielstwo zastępcze skierowanym do uczniów klas II-IV ze szkół podstawowych mających siedzibę na terenie Powiatu Jarocińskiego.

Zasadniczym celem konkursu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego i zachęcanie do tworzenia rodzinnych form opieki nad dziećmi. Ponadto chcemy, aby konkurs przyczynił się do kształtowania postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży – uczestników konkursu oraz do zwiększenia akceptacji społecznej dla wychowanków rodzin zastępczych. Plakaty mają odzwierciedlać pozytywne aspekty rodzicielstwa zastępczego i budować korzystny klimat społeczny wokół opieki zastępczej. Więcej informacji o rodzicielstwie zastępczym znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej (www.pcprjarocin.pl).

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w naszym konkursie i włączenia się w ideę promowania rodzicielstwa zastępczego.

Warto zauważyć, że tegoroczna edycja konkursu jest drugą edycją, zeszłoroczna była pilotażowa, a praca laureatki pierwszej nagrody ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie – Jowity Witczak, została wykorzystana w projekcie materiałów promujących rodzicielstwo zastępcze w naszym powiecie.

Na prace konkursowe czekamy do dnia 10 listopada 2021 r. do godziny 15.30 (decyduje data wpływu do PCPR)

Konkurs plastyczny jest elementem kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego i współfinansowany jest przez Fundację EY.

^ W góręLinki:

Skip to content