16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć (25 listopada- 10 grudnia)

W 2021 r przypada 30 rocznica światowej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.

Jest to międzynarodowa kampania organizowana przez Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet (Center for Women’s Global Leadership).

Inicjatorki, aby symbolicznie podkreślić związek między przemocą wobec kobiet, a naruszeniem praw człowieka, a także położyć nacisk na fakt, że taka przemoc jest pogwałceniem praw człowieka, wybrały dni między 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka).

Świat bez przemocy jest możliwy, konieczne są jednak niezłomność, odwaga, wzajemne wsparcie i wspólne działanie.

Cel kampanii to wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć m.in. poprzez: budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka, wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę na działania Fundacji „Autonomia” w ramach kampanii 16 Dni Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć w 2021roku, które są poświęcane m.in. sytuacji aktywistek w Białorusi, kobiet z niepełnosprawnościami oraz sytuacji dziewczyn i młodych kobiet.

Więcej informacji na ten temat, szczegółowy program działań można znaleźć na stronie http://kampania16dni.pl/o-kampanii/program-wydarzen-autonomii-w-2021-roku/

Szczególnie zachęcamy do zwrócenia uwagi na warsztaty WenDo w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet”.WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Problemem przemocy w rodzinie na terenie Powiatu Jarocińskiego zajmuje się Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie: Jarocin, ul. Dworcowa 2, (budynek dworca kolejowego – I piętro) tel. 62 747 74 60, 509 543 109

W każdej gminie ponadto przy Ośrodkach Pomocy Społecznej funkcjonują Zespoły Interdyscyplinarne ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

W sytuacji „gorącej przemocy” bezwzględnie należy wezwać Policję pod nr tel 112.

POTRZEBUJESZ POMOCY- PRZYJDŹ lub ZADZWOŃ !!!!!

^ W góręLinki:

Skip to content