Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

6 lutego obchodzimy corocznie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie w 2024r. brzmi: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W dniu 08.02.2024r. odbyły się spotkania profilaktyczne dla dzieci w wieku 7- 13 lat w Szkole Podstawowej w Mieszkowie. Zajęcia przeprowadzili pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie: Elżbieta Cuprych i Anita Bachorz.

Przedstawiono zalety korzystania z internetu a także zagrożenia które przenoszą się z realnego świata do świata wirtualnego m.in. : flaming, trolling, grooming, hejt i in. Podkreślono jak ważne jest aby chronić swoją prywatność w internecie, rozmawiać z osobą zaufaną jeśli coś jest nie tak, nie ufać osobom poznanym w sieci, szanować innych w sieci a także zwrócono uwagę aby korzystać z internetu z umiarem.

Dzieci i młodzież zostali zachęcani do odwiedzenia bezpiecznej strony internetowej: www.sieciaki.pl gdzie znajduje się szereg gier, zabaw, łamigłówek, które umilą im czas a zarazem będą bezpieczne i wprowadzą szeroko w świat wiedzy i fantazji. Zapoznano dzieci i młodzież z telefonem zaufania 116 111 gdzie dzwoniąc mogą uzyskać pomoc i wsparcie od specjalistów.

W młodszych klasach dzieci otrzymały materiały do kolorowania z sieciakowymi poradami, natomiast starsze klasy mogły wspólnie rozwiązać test bezpiecznego korzystania z neta.

Uważajcie na siebie w sieci!

^ W góręLinki:

Skip to content