W 2022 roku obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przypadają na okres od 21 lutego (poniedziałek) do 27 lutego (niedziela).

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to akcja pomocy koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Specjaliści w tym czasie udzielają bezpłatnych porad prawnych i informacji o instytucjach udzielających pokrzywdzonym pomocy prawnej.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne informacje prawne udzielane w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także organizacjach pozarządowych.

W Powiecie Jarocińskim takich porad udziela Sąd Rejonowy w Jarocinie gdzie działa punkt konsultacyjny dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, który działa w godzinach od 13.00 do 14.00, na stronie Komendy Powiatowej Policji można też znależć informacje dotyczące pełnionych dyżurów. W Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Jarocinie możesz uzyskać wsparcie, poradę, pomoc w godzinach pracy ośrodka tj. od 7.30 do 15.30

Pragniemy poinformować, że na terenie Jarocina istnieje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, który znajduje się na Placu Festiwalu Muzyki Rockowej 1

Dla kogo pomoc?:

Pomoc udzielana jest osobom pokrzywdzonym lub świadkom przestępstwa w okresie do 5 lat od momentu wystąpienia przestępstwa do momentu zgłoszenia się do Ośrodka lub do 5 lat wystąpienia skutków przestępstwa przeciwko mieniu, zdrowiu, życiu, przestępstwa bankowego, lichwy, alimentacyjnego, komunikacyjnego, na tle seksualnym, innych wyrządzonych przez inne osoby lub instytucje.

Formy pomocy:

Udzielana jest pomoc prawna, psychologiczna, psychiatryczna, materialna. W ramach pomocy materialnej można uzyskać bony na odzież, środki czystości, produkty żywnościowe, leki, sprzęt rehabilitacyjny, może być opłacony remont, czynsz, wyposażenie mieszkania, edukacja dzieci, przedszkole/ żłobek i in. Zapewniane jest całodobowe mieszkanie interwencyjne.

Jak uzyskać wsparcie?

Zgłosić się osobiście (po wcześniejszym umówieniu tel.) do Punktu Lokalnego w Jarocinie, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1
wtorek godz. 15.00-20.00
środa godz. 15.00-20.00
 Nr telefonu 735 977 600 czynny w godzinach pracy punktu

^ W góręLinki:

Skip to content